Żylaki kończyn dolnych, co to jest?

Żylaki kończyn dolnych, co to jest?

Żylaki kończyn dolnych to problem, który pojawia się u coraz większej liczby osób i występuje z przeważającą częścią u kobiet. Co wpływa na powstawanie żylaków? Nie bez znaczenia są predyspozycje genetyczne, wiek, jak również prowadzony tryb życia. Nieprawidłowa dieta, nadwaga, brak aktywności fizycznej, jak również przebywanie przez większą część dnia w pozycji stojącej lub siedzącej sprawiają, że jesteśmy znacznie bardziej narażeni na powstanie pajączków i żylaków, które są jednym z pierwszych objawów rozwijania się przewlekłej niewydolności żylnej.

Jak wyglądają żylaki?
Żylakami nazywamy rozszerzone żyły powierzchowne, które poprzez swój poskręcany kształt i uwypuklenia są widoczne gołym okiem przez skórę. Problem żylaków najczęściej dotyka żył powierzchownych, jednakże może on również dotknąć żył głębokich. Żylakom zazwyczaj współtowarzyszą objawy takie jak: nabrzmiałość i ciężkość nóg, jak również ból, który mija po wypoczynku z wysoko podniesionymi nogami. Jak powstają żylaki? Na skutek wysokiego ciśnienia krwi oraz naporu krwi na ściany żył. W takim przypadku dochodzi do powstania stanów zapalnych, co doprowadza do rozciągnięcia żył i zastoju w nich krwi. Żylaki znacznie osłabiają ściany żył, jak również zastawki żylne, co doprowadza do zwiększenia zaawansowania przewlekłej choroby żylnej.

Gdzie udać się po pomoc z żylakami?
Żylaki są oznaką problemów układu krwionośnego, dlatego gdy zauważymy u siebie niepokojące objawy, warto umówić się na wizytę konsultacyjną do lekarza flebologa. Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadzi wywiad lekarski, podczas którego będzie dopytywał się o styl życia, obciążenia genetyczne, jak również niepokojące nas objawy. Następnie lekarz przeprowadzi USG Doppler, czyli badanie ultrasonograficzne z wykorzystaniem efektu Dopplera, dzięki któremu skontroluje stan żył i zastawek żylnych, a także prędkość przepływu krwi.Badanie USG żył pomoże potwierdzić lub wykluczyć zakładaną diagnozę, a także wprowadzić odpowiednią profilaktykę lub leczenie.

Wszystkie opinie (9)
Rozalia

01.06.2021

Ciekawy artykuł. Wyniosłam z niego dużo informacji.

Adres IP: ***.***.***.***.23

Gosia

01.06.2021

Ja wybrałam odpowiedniego flebologa na moje żylaki i to pomogło.

Adres IP: ***.***.***.***.53

Ewelina

31.05.2021

Mój siedzący tryb życia wpływa na powstawanie żylaków.

Adres IP: ***.***.***.***.68

Dorota

31.05.2021

Problemy żył dokuczają nawet młodym osobom.

Adres IP: ***.***.***.***.79

Barbara

31.05.2021

Niestety żylaki mnie dotyczą.

Adres IP: ***.***.***.***.67

Adam

31.05.2021

Żylaki to teraz bardzo częsty problem.

Adres IP: ***.***.***.***.91

Renata

31.05.2021

Dobry flebolog i USG Dopple to podstawa sukcesu.

Adres IP: ***.***.***.***.29

Wiktoria

31.05.2021

Warto zapobiegać powstawaniu żylaków.

Adres IP: ***.***.***.***.11

Ewa

31.05.2021

Żylaki to uciążliwy temat.

Adres IP: ***.***.***.***.72

Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy