Jak wybrać doświadczonego flebologa?

Jak wybrać doświadczonego flebologa?

Flebolog to lekarz specjalista, który zajmuje się kompleksowym leczeniem schorzeń oraz chorób związanych z układem żylnym. Doświadczony flebolog, który otrzymał tytuł od Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, oprócz flebologii powinien posiadać specjalizację podstawową — najczęściej jest to radiologia, chirurgia naczyniowa lub angiologia. Głównymi obszarami zainteresowania flebologa będą żylaki, pajączki, owrzodzenia żylne, zakrzepica żył, a także inne schorzenia związane z żylakami w różnorodnych miejscach znajdujących się na ciele. Warto pamiętać, że układ krwionośny jest również odpowiedzialny za inne układy, dlatego problem z jednym układem może przyczynić się do obciążenia i uszkodzenia innego. W zakres flebologii wchodzi diagnoza i leczenie obrzęku limfatycznego oraz obrzęku tłuszczowego. 

Doktor flebolog - kwalifikacje

Wybór odpowiedniego lekarza flebologa nie jest prostym zadaniem, jednakże warto spędzić przy nim trochę czasu, ponieważ od wyboru lekarza zależne jest nasze zdrowie oraz życie. Przede wszystkim wybierają flebologa, warto uwzględnić wiele aspektów, które utwierdzą nas w przekonaniu, że wybraliśmy możliwie najlepszego specjalistę. Należy zapytać się o doświadczenie lekarza, np. jak dużo zabiegów wykonuje tygodniowo lub miesięcznie — w przypadku niektórych zabiegów doświadczenie i stabilna ręka są bardzo istotnymi czynnikami. Równie ważnym aspektem jest udział w szkoleniach, na których prezentowane są innowacyjne metody usuwania żylaków.

Jak powstają problemy układy krwionośnego?

Współcześnie na popularności zyskuje siedzący oraz stojący tryb życia, nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej oraz nadużywanie papierów czy alkoholu, co prowadzi do powstawania żylaków, pajączków, zakrzepów oraz chorób układu krążenia, które lekarz flebolog może zdiagnozować, wykorzystując USG Dopplera, a następnie wprowadzić skuteczne leczenie.

Wszystkie opinie (7)
Kamila

28.09.2020

Super przebieg leczenia. Lekarz godny polecenia.

Adres IP: ***.***.**.***.56

Jagoda

28.09.2020

Leczenie na najwyższym poziomie.

Adres IP: ***.***.**.***.45

Bartek

28.09.2020

Bardzo dobrze przeprowadzone leczenie przez pana dr Paluch.

Adres IP: ***.***.**.***.57

Adrianna

28.09.2020

Dr Paluch jest dla mnie najlepszym flebologiem. Próbowałam już kilka razy skorzystać z porad innych flebologów i żaden nie jest tak dokładny.

Adres IP: ***.***.**.***.56

Eryk

23.09.2020

Opinie w Internecie na temat lekarzy są najbardziej wierzytelne.

Adres IP: ***.**.***.***.67

Wanda

23.09.2020

Nasz flebolog powinien mieć doświadczenie.

Adres IP: ***.**.***.***.55

Bartek

23.09.2020

Najlepiej zaczerpnąć opinii i informacji na forach internetowych.

Adres IP: ***.**.***.***.32

Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy