Zadbaj o swoje stawy i zdrowie ze Squashem

Zadbaj o swoje stawy i zdrowie ze Squashem

Squash to dość młody i jednocześnie niezbyt popularny sport. Mimo iż nie jest to flagowy sport w naszym kraju, regularnie przybywa fanów tej intensywnej dyscypliny. Początków squasha można doszukiwać się już w połowie XIX, kiedy to pojawiają się pierwsze informacje o tym, ze sport ten był bardzo popularny w szkołach. W Polsce squash jest znany od lat 70-tych XX wieku, ale pierwsze profesjonalne korty i zawodnicy zaczęli się pojawiać około 1997 roku. I tak przez 10 lat powstało w kraju ponad 100 boisk do squasha. Ale czy squash jest sportem dla każdego? Jak przygotować się do treningu?

Squash jest sportem dla każdego. Tempo rozgrywki bez problemu można dostosować do kondycji i umiejętności zawodników. W squasha grają zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Jednak szalenie istotną kwestią jest rozgrzewka. Dzięki niej unikniesz wielu kontuzji, w tym jednej z najpopularniejszych czyli urazu stawów - zobacz : https://www.rehavitae.pl/oferta/ortopedia.html
Faktem jest, że squash mocno obciąża stawy. Aby bez strachu przystąpić do gry, należy odpowiednio rozruszać i rozgrzać ręce i nogi. W przypadku rąk zalecane są dynamiczne wymachy w tył i przód, krążenia jednoczesne i naprzemienne ramion, czy też rozciąganie nadgarstków. Należy pamiętać, że nie liczy się ilość powtórzeń, ale własne odczucia. Jeśli po rozgrzewce nie czujesz się odpowiednio przygotowany, powtórz ją. W przypadku nóg w rozgrzewce powinieneś zastosować wymachy nóg, wspinanie na palcach, wykroki oraz krążenia angażujące stawy skokowe. Nie zaszkodzi także intensywny spinning oraz dynamiczne omijanie przeszkód podczas biegu na kilkudziesięciometrowym odcinku.

Kompletując odzież na treningi squasha wybierz także wygodne buty i nie krępujące ruchów spodenki oraz koszulkę. Dzięki temu wszystkie wykonywane podczas gry ruchy będą płynne i naturalne. Obciążenia, które powstają podczas squasha mogą być powodem wielu kontuzji. Dlatego też niezwykle istotnym jest, by odpowiednio przygotować swoje ciało i umysł. Właściwa rozgrzewka pozwoli nie tylko przygotować stawi i mięśnie, ale też zapewni skupienie potrzebne do efektywnego i satysfakcjonującego treningu. Sprawdź, ile przyjemności daje squash http://www.squash-rzeszow.pl/

Wszystkie opinie (1)
Elizka
Świetna forma rozrywki połączonej z wysiłkiem fizycznym, mąż mnie kiedyś wyciągnął jak nie miał z kim jechać i w ten sposób zostałam skutecznie zarażona, jedno co jest pewne jeśli o squash chodzi to, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy

Historie osób, które poddały się zabiegom upi...
Ból kręgosłupa w dzisiejszych czasach pos...
Jazda konna oraz czynności wykonywane w stajni to...
Squash to dość młody i jednocześnie niezbyt po...
Jonoforeza zwana także terapią jonową to niezwy...
Od sposobu odżywiania się zależy stan oraz spos...