Jak skutecznie nawodnić organizm?

Jak skutecznie nawodnić organizm?

Nasze ciało prawie w 60% składa się z wody, tak więc odwodnienie organizmu może negatywnie wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na ogólne funkcjonowanie i prawidłowe działanie organizmu, np. poziom odporności czy trawienie. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia naszego organizmu przywraca nam zdolność do koncentracji, a także do wchłaniania cennych witamin i składników mineralnych z przyjmowanych pokarmów.

Osoby wykazujące się umiarkowanym poziomem aktywności w ciągu dnia powinny spożywać odpowiednio: mężczyźni ok. 2 litry wody dziennie i kobiety ok. 1,6 litrów wody dziennie. Chociaż picie wody nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeżeli ciągle się przemieszczamy, to jednak trzeba pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu. W poniższym artykule zdradzimy wam kilka sztuczek, jak skutecznie nawodnić organizm!

1) Woda z liofilizowanymi owocami
Najlepszym źródłem nawodnienia dla naszego organizmu będzie woda — jest to zarazem najtańszy sposób nawodnienia jeżeli pijemy, np. wodę przefiltrowaną. Woda nie zawiera kalorii w przeciwieństwie do innych napojów, dlatego idealnie nadaje się do spożywania w dużych ilościach. Jeżeli smak wody nie przypadł Ci do gustu, zawsze możesz ją wzbogacić dodatkiem soku z cytryny, świeżymi owocami bądź możemy dodać ulubione owoce liofilizowane.

2) Kawa i herbata
Zarówno kawa, jak i herbata zawierają kofeinę, dlatego nie należy ich spożywać w nadmiernych ilościach, ponieważ zamiast nawodnić, odwodnią nasz organizm — potrafią mieć działanie moczopędne. Picie kawy w umiarkowanych ilościach może być jednak nawadniające. Do herbaty świetnie będą pasować owoce liofilizowane, jak również trawa cytrynowa, która doda napojowi przyjemnego smaku.

3) Owoce i warzywa
Jeżeli nie możesz zmusić się do wypicia wody, innym ciekawym pomysłem na nawodnienie Twojego organizmu będzie jedzenie warzyw i owoców świeżych czy mrożonych z dużą ilością wody, np. arbuz, winogrona, pomidory lub ogórki. 

Wszystkie opinie (0)
Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy

Flebolog to lekarz specjalista, który zajmuje si...
Właściwa higiena jamy ustnej to nie tylko regula...
Jazda konna oraz czynności wykonywane w stajni to...
Niektóre kontuzje, urazy, czy schorzenia powoduj...
Suchy kaszel jest jednym z najczęstszych objawów...
Historie osób, które poddały się zabiegom upi...