Jak skutecznie nawodnić organizm?

Jak skutecznie nawodnić organizm?

Nasze ciało prawie w 60% składa się z wody, tak więc odwodnienie organizmu może negatywnie wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na ogólne funkcjonowanie i prawidłowe działanie organizmu, np. poziom odporności czy trawienie. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia naszego organizmu przywraca nam zdolność do koncentracji, a także do wchłaniania cennych witamin i składników mineralnych z przyjmowanych pokarmów.

Osoby wykazujące się umiarkowanym poziomem aktywności w ciągu dnia powinny spożywać odpowiednio: mężczyźni ok. 2 litry wody dziennie i kobiety ok. 1,6 litrów wody dziennie. Chociaż picie wody nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeżeli ciągle się przemieszczamy, to jednak trzeba pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu. W poniższym artykule zdradzimy wam kilka sztuczek, jak skutecznie nawodnić organizm!

1) Woda z liofilizowanymi owocami
Najlepszym źródłem nawodnienia dla naszego organizmu będzie woda — jest to zarazem najtańszy sposób nawodnienia jeżeli pijemy, np. wodę przefiltrowaną. Woda nie zawiera kalorii w przeciwieństwie do innych napojów, dlatego idealnie nadaje się do spożywania w dużych ilościach. Jeżeli smak wody nie przypadł Ci do gustu, zawsze możesz ją wzbogacić dodatkiem soku z cytryny, świeżymi owocami bądź możemy dodać ulubione owoce liofilizowane.

2) Kawa i herbata
Zarówno kawa, jak i herbata zawierają kofeinę, dlatego nie należy ich spożywać w nadmiernych ilościach, ponieważ zamiast nawodnić, odwodnią nasz organizm — potrafią mieć działanie moczopędne. Picie kawy w umiarkowanych ilościach może być jednak nawadniające. Do herbaty świetnie będą pasować owoce liofilizowane, jak również trawa cytrynowa, która doda napojowi przyjemnego smaku.

3) Owoce i warzywa
Jeżeli nie możesz zmusić się do wypicia wody, innym ciekawym pomysłem na nawodnienie Twojego organizmu będzie jedzenie warzyw i owoców świeżych czy mrożonych z dużą ilością wody, np. arbuz, winogrona, pomidory lub ogórki. 

Wszystkie opinie (0)
Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne