Nieudany zabieg medycyny estetycznej - jak uniknąć tej sytuacji?

Nieudany zabieg medycyny estetycznej - jak uniknąć tej sytuacji?

Historie osób, które poddały się zabiegom upiększającym, a zamiast tego zostały oszpecone obiegają cały Internet. Bardzo duży odsetek powikłań odnotowuje się nawet po zabiegach uchodzących za bardzo bezpieczne i mało inwazyjne. Poszkodowane osoby najczęściej zostały skuszone tanią ofertą. Niestety za niską ceną stoi zazwyczaj brak odpowiedniego wykształcenia osoby wykonującej zabieg lub używanie niepełnowartościowych, nieprzebadanych, niewiadomego pochodzenia preparatów. W takich przypadkach może zdarzyć się, że zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów. Konsekwencje mogą być jednak znacznie poważniejsze, gdy dojdzie do uszkodzeń skóry i poważnego uszczerbku na zdrowiu. Jak uniknąć takich sytuacji?

Wzrasta liczba nieudanych zabiegów
Niemal każdy z nas dba o wygląd i chciałby jak najdłużej cieszyć się młodą, gładką skórą. Jeszcze kilkanaście lat temu poprawa urody była poza zasięgiem większości z nas, a jedynym rozwiązaniem były skomplikowane operacje z zakresuchirurgii plastycznej, które wiązały się z dużym ryzykiem i długim okresem rekonwalescencji. Na szczęście, rozwój medycyny estetycznej sprawił, że niemal każdy może poprawić niedostatki urody oraz walczyć z oznakami upływającego czasu w sposób szybki, małoinwazyjny a w teorii także bezpieczny. Zabiegi przy użyciu urządzeń laserowych czy z zastosowaniem wypełniaczy uchodzą za małoinwazyjne, nie wymagają znieczulenia ogólnego i niosą ze sobą również znacznie mniejsze ryzyko powikłań. Nie oznacza to jednak, że działania niepożądane nie występują. Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej poinformowało, że liczba zgłoszeń negatywnych skutków zabiegów wykonanych przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji znacznie się zwiększyła.

Jak zmniejszyć ryzyko negatywnych skutków zabiegu?
Osoby chcące poprawić swój wygląd często zostają skuszone niską ceną. Zdarza się, że ktoś poleca nam kosmetyczkę, która wykonuje ten sam zabieg co klinika, lecz taniej. Powinniśmy jednak wiedzieć, że zabiegi medycyny estetycznej zaliczane są do świadczeń zdrowotnych, co oznacza, że powinien je wykonywać wyłącznie lekarz.

 

Może Cię zainteresują pozostałe artykuły połączone z Klinika specjalizująca się medycyną estetyczną :

  

Linki do bazy przypisów dla serwisów internetowych Kliniki flebologii Klinika medycyny estetycznej Piaseczno :


Niestety, wiele zabiegów, do których wymagana jest wiedza medyczna wciąż znajduje się w ofertach gabinetów kosmetycznych, z czym Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej walczy od lat. Przede wszystkim, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty jakiegokolwiek specjalisty, dowiedz się o nim jak najwięcej , szukając informacji w oficjalny źródłach. W Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy każdy zabieg poprzedzony jest wizytą konsultacyjną z wywiadem ogólnolekarskim. Jest to czas dedykowany ocenie stanu zdrowia, ocenie problemu estetycznego oraz wykluczeniu przeciwwskazań do wykonania zabiegów. Sam pacjent w trakcie wstępnej, zapoznawczej wizyty ma szanse wypytać lekarza o wszystkie nurtujące go kwestie. Warto również pamiętać, że decyzji nie trzeba podejmować od razu, a jeśli „intuicja” podpowiada nam, że lepiej poszukać innego specjalisty, to tak należy postąpić.

Wszystkie opinie (4)
~Grażynka

18.07.2022

Lepiej spędzić chwilę czasu na szukanie informacji w internecie niż przekonywanie się na własnej skórze.

Adres IP: **.***.**.111

~Halina

18.07.2022

Moim zdaniem najlepiej skontaktować się z poprzednimi klientkami i popytać o zdanie.

Adres IP: **.***.**.111

Ewka

28.09.2020

Pani dr Parda bardzo dobrze potrafi uratować nasze ciało po nieudanym zabiegu medycyny estetycznej. Przekonałam się o tym na własnej skórze.

Adres IP: ***.***.**.***.45

Gosia

21.04.2020

To prawda, warunki jakie panują w klinice dr Parda to świadectwo tych wszystkich dobrych opinii na temat ośrodka.

Adres IP: **.***.**.***.45

Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Ocena: 4.71/5 (14 opinii)
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy