Fale radiowe w leczeniu żylaków

Fale radiowe w leczeniu żylaków

Ryzyko powstania żylaków dotyczy właściwie każdego z nas. Statystyki pokazują, że na tę chorobę zapada coraz więcej osób, nawet w młodym wieku. Pocieszający może być jednak fakt, że obecnie metod leczenia żylaków jest bardzo wiele. Wśród nich można znaleźć również te małoinwazyjne, które pozwalają na leczenia schorzenia w sposób szybki, bezpieczny i bez konieczności długiego pobytu w szpitalu. Do metod stanowiących przyszłość medycyny można zaliczyć leczenie żylaków falami radiowymi. To jedna z alternatyw dla leczenia chirurgicznego, stawiana tuż obok skleroterapii czy laserowego zamykania żył.

Na czym polega leczenie żylaków falami radiowymi?
W zabiegu falami radiowymi wykorzystuje się metodę termoablacji, czyli oddziaływaniu na zmiany w naczyniach krwionośnych wysoką temperaturą. W jej wyniku dochodzi do uszkodzenia naczynia w którym rozwinęła się patologia oraz jego zamknięcia. Fale radiowe pozwalają skutecznie leczyć żylaki, bez konieczności zachowania długiego okresu rekonwalescencji. Dzięki temu ten rodzaj terapii wyróżnia się ze względu na duże powodzenie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa. Podczas samego zabiegu, obszar poddawany leczeniu jest znieczulany, dlatego pacjent nie odczuwa dużego dyskomfortu. Część osób zgłasza uczucie pieczenia lub mrowienia, jednak jest to zależne od indywidualnych uwarunkowań.

Jak przygotować się do zabiegu?
Nie ma szczególnych zaleceń dotyczących tego, jak postępować przed zabiegiem. Jedyne, co pacjent powinien zrobić, to przygotować odpowiednio skórę w miejscu zabiegu usuwając owłosienie. Nie należy w dniu zabiegu stosować także żadnych kosmetyków do pielęgnacji tego obszaru. Przed wykonaniem zabiegu, miejsca które będą leczone są mapowane. Przeprowadza się także badanie USG Doppler.

Jakie są przeciwwskazania?
Choć zabieg zalicza się do znacznie bezpieczniejszych metod niż operacja na żylaki, to jednak istnieje grupa przeciwwskazań, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie. Lekarze nie przeprowadzają go u pacjentów, u których występują problemy z krzepliwością krwi. Przeciwwskazanie stanowi również cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, miażdżyca oraz różne stany zapalne. Do grupy osób, które muszą odsunąć decyzję o wykonaniu zabiegu zalicza się również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Wszystkie opinie (4)
Ola

28.09.2020

Polecam przeprowadzenie badania żył USG Doppler. Pan dr Paluch jest świetnym specjalistą i bardzo dobrze diagnozuje występowanie chorób żył.

Adres IP: ***.***.**.***.34

Joasia

28.09.2020

Miałam wykonywany laser na naczynka w klinice dr Pardy. Bardzo dobre efekty widać było od razu. Super!

Adres IP: ***.***.**.***.45

Dorota

23.09.2020

Pomocny wpis.

Adres IP: ***.**.***.***.67

Beata

23.09.2020

Miałam wykonywany laser na naczynka w klinice dr Parda i jestem bardzo zadowolona. Świetna jakość obsługi.

Adres IP: ***.**.***.***.45

Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy