Zastosowanie kwasu hialuronowego w ortopedii

Zastosowanie kwasu hialuronowego w ortopedii

Kwas hialuronowy to substancja, która na stałe zagościła we współczesnej medycynie. Większość osób kojarzy ten związek głównie z zabiegami na odmładzanie skóry czy powiększanie ust, jednak zastosowanie kwasu hialuronowego jest znacznie szersze. Wykorzystuje się go również w innych dziedzinach, takich jak okulistyka czy ginekologia estetyczna Warszawa. Duże znaczenie odgrywa także w ortopedii, gdzie pomocny jest w leczeniu problemów ze stawami. 

Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to związek z grupy polisacharydów, który występuje w formie usieciowanej i nieusieciowanej. Kwas hialuronowy nieusieciowany występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Duża jego zawartość znajduje się w skórze, gdzie odpowiada za utrzymywanie prawidłowego poziomu nawilżenia i napięcia. Kwas hialuronowy to także naturalny składnik stawów. Jego relatywnie wysokie stężenie znajduje się w chrząstce oraz płynie stawowym. Dzięki temu stawy sprawnie się poruszają i nie występuje ścieranie powierzchni chrząstki, co powodowałoby ból podczas ruchu. Wraz z wiekiem maleje jednak ilość kwasu hialuronowego, ponieważ zdolność organizmu do jego wytwarzania maleje. Właśnie dlatego pojawiają się zmarszczki, skóra robi się wiotka, a poruszanie staje się trudniejsze i sprawia dyskomfort. Ponieważ kwas hialuronowy występuje w organizmie naturalnie, jego podawanie przynosi znakomite rezultaty i wiąże się dużym bezpieczeństwem. 

Leczenie stawów kwasem hialuronowym
Zastrzyki z kwasu hialuronowego są stosowane nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w ortopedii regeneracyjnej. Najczęstszym wskazaniem do zabiegu, który polega na podaniu preparatu do stawu jest osteoporoza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawów, która w znaczny sposób utrudnia poruszanie. Kwas hialuronowy podaje się również często po urazach, na wskutek których wystąpiło uszkodzenie stawu. W takim przypadku dochodzi często do obniżenia lepkości mazi stawowej, która powoduje zmniejszoną ruchomość, bolesność i prowadzi do destrukcji chrząstki. Poprzez iniekcję kwasu hialuronowego właściwości płynu stawowego ulegają poprawie. Staje się on bardziej lepki, a chrząstka ulega odbudowie. Zabieg ma na celu poprawę ruchomości stawu i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Metoda ta jest bezbolesna, a jej efekty są znacznie bardziej skuteczne niż przyjmowanie środków bólowych, które nie likwidują przyczyny, a jedynie same objawy. 

Zabieg musi być przeprowadzony przez specjalistę, który posiada wiedzę z zakresu ortopedii. Zaletą jest brak skutków ubocznych oraz mała inwazyjność. Pacjent, który poddaje się zabiegowi może powrócić do normalnej aktywności od razu. Poprawa jest zauważalna zwykle już po pierwszym zabiegu, jednak dla lepszego rezultatu wykonuje się zwykle kilka powtórzeń w odstępie około tygodnia. Efekty takiej terapii w postaci utrzymują się przez wiele miesięcy. Po tym czasie następuje wchłonięcie kwasu hialuronowego. Dużą zaletą jest jednak możliwość powtórzenia takiego zabiegu, dlatego nie należy obawiać się, że gdy substancja przestanie działać powróci ból i trudności w poruszaniu. 

Przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego
Choć zabiegi z wykorzystaniem tej substancji są bardzo bezpieczne, istnieją przeciwwskazania do ich wykonywania. Nie przeprowadza się ich między innymi w okresie ciąży i podczas karmienia piersią. Uszkodzenia oraz aktywne infekcje skóry również są przeciwwskazaniem, dlatego jeśli problemy ze stawami nastąpiły w wyniku urazów mechanicznych, należy skonsultować się najpierw z lekarzem, który ustali kiedy będzie można przeprowadzić zabieg. Osoby z nowotworami oraz chorobami autoimmunologicznymi także nie mogą zostać zakwalifikowane do zabiegu.

 

http://kwas-hialuronowy.warszawa.pl/

Wszystkie opinie (8)
Mariusz

28.09.2020

Bardzo praktyczny wpis.

Adres IP: ***.***.**.***.67

Michał

28.09.2020

Ten kwas działa cuda na osteoporozę. Polecam klinikę Rehavitae.

Adres IP: ***.***.**.***.47

Jola

29.11.2019

Jest to bardzo skuteczna metoda. Skorzystałam z niej. Dla mnie najważniejsze jest to, że nie jest inwazyjna i można zawsze ją zastosować ponownie. Polecam.

Adres IP: **.***.**.***.201

Marta

29.11.2019

Polecam Mesologic System. Miałam u n ich taki zabieg i przeszedł bardzo dobrze. Jestem zadowolona.

Adres IP: **.***.**.***.69

Beata

29.11.2019

Myślę, że kwas hialuronowy to dobre rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Zabieg jest raczej przyjemny i jest skuteczniejszy od innych preparatów. Serdecznie polecam każdemu.

Adres IP: **.***.**.***.141

Dorota

29.11.2019

kwas hialuronowy zdziałał cuda w moim przypadku. Polecam każdemu. Brak efektów ubocznych

Adres IP: **.***.**.***.183

Sabina

29.11.2019

Ten zabieg zdziałał cuda. Polecam każdemu.

Adres IP: **.***.**.***.89

Grażyna

29.11.2019

Ostatnio poddałam się zabiegowi kwasem hialuronowym i jestem bardzo zadowolona z efektów. Poprawiła się ogólna kondycja mojej skóry. Zabieg zdziałał więcej niż jakieś inne preparaty, które wcześniej stosowałam. Polecam każdemu taki zabieg, a szczególnie w MesoLogic Systems. Ja ten zabieg miałam właśnie tam.

Adres IP: **.***.**.***.34

Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy