Sińce pod oczami

Sińce pod oczami

Sine obwódki pod oczami to zazwyczaj objaw zmęczenia lub nieprzespanej nocy. Często stają się bardziej widoczne wraz z wiekiem, gdy skóra staje się cieńsza i prześwitujące przez nią naczynka uwidaczniają się. Zdarza się jednak, że u niektórych osób cienie pod oczami obecne są już od dziecka i nie mają związku z chorobą, ani niewyspaniem, tylko są spowodowane czynnikami genetycznymi. Jak sobie poradzić, gdy mimo upływu lat problem nie ustępuje?

Skąd się biorą cienie pod oczami?
Cienie pod oczami są wywołane poszerzonymi naczynkami krwionośnymi, prześwitującymi przez skórę. U wielu osób pojawiają się w momencie, gdy skóra w okolicy oka zaczyna się starzeć. Często utożsamiane są z przemęczeniem i niewyspaniem. Niekiedy towarzyszą również niektórym stanom chorobowym. Część osób ma je niestety niemal od urodzenia i w takim przypadku są obecne już przez resztę życia. Niestety jak dotąd nie opracowano preparatów ogólnodostępnych, które pozwoliłyby pozbyć się zasinień. Można stosować kremy pod oczy zmniejszające obrzęk i wzmacniające kondycje skóry, jednak cienie wciąż pozostaną widoczne. Można je jedynie zakryć odpowiednim makijażem, co jest niestety krótkotrwałym rozwiązaniem. Na szczęście rozwój medycyny estetycznej sprawił, że cieni pod oczami można pozbyć się na dłużej wybierając jeden z wielu dostępnych zabiegów.

Zabiegi na cienie pod oczami
W ostatnich latach pacjenci najchętniej korzystają z zabiegów, które zapewniają naturalne efekty, a także nie ingerują zbyt mocno w organizm. Dużą popularnością cieszą się zabiegi kwasem hialuronowym, który można wykorzystać także do likwidacji cieni pod oczami. Jako składnik naturalnie występujący w ludzkiej skórze, kwas hialuronowy jest bardzo dobrze tolerowany przez organizmy większości pacjentów, dlatego występuje po nim niewielkie ryzyko powikłań czy alergii. Po zabiegu skóra pod oczami jest w zdecydowanie lepszej kondycji, a cienie zostają złagodzone. Jeszcze większą naturalność zapewnia terapia skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi (CGF), do której wykorzystuje się pozyskane z krwi pacjenta składniki, stymulujące regenerację skóry. Równie świetnie sprawdza się lipofilling, czyli wypełnienie cieni pod oczami własnym tłuszczem. Wykorzystanie autologicznych preparatów pozwala wyeliminować niepożądane reakcje ze strony organizmu, a przy tym zapewnia wysoką skuteczność. Rezultatem zabiegów jest nie tylko redukcja zasinień, ale także poprawa wyglądu skóry i złagodzenie drobnych zmarszczek. Więcej informacji tutaj: https://www.drparda.com.pl/blog/since-pod-oczyma-mam-juz-od-dziecka

Wszystkie opinie (5)
Ella
Odkąd pamiętam miałam kompleksy związane z cieniami pod oczami, które dodawały mi lat. Na szczęście są zabiegi medycyny estetycznej (np. kwas hialuronowy), które pomogły mi zlikwidować ten kompleks.
Karolina
Ja również mogę wypowiedzieć się pozytywnie na temat pani dr Pardy. Jest bardzo ceniona w swoim fachu.
Faustyna
Dr Parda jest świetną specjalistką w niwelowaniu sińców pod oczami. Polecam.
Wiktoria
Bardzo ciekawy artykuł.
Ania
Po zabiegu u dr Pardy zapomniałam już co to sińce pod oczami.
Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Wszystkie osoby, które zmagają się z dole...
Sauna http://www.siedliskojanczar.pl/oferta-podsta...
Skleroterapia to zabieg szybki i bezpieczny dla pa...
Siedzący i stojący tryb życia, mała aktywnoś...
Niektóre kontuzje, urazy, czy schorzenia powoduj...
Jednym z ważniejszych problemów, jaki poja...