Sińce pod oczami

Sińce pod oczami

Sine obwódki pod oczami to zazwyczaj objaw zmęczenia lub nieprzespanej nocy. Często stają się bardziej widoczne wraz z wiekiem, gdy skóra staje się cieńsza i prześwitujące przez nią naczynka uwidaczniają się. Zdarza się jednak, że u niektórych osób cienie pod oczami obecne są już od dziecka i nie mają związku z chorobą, ani niewyspaniem, tylko są spowodowane czynnikami genetycznymi. Jak sobie poradzić, gdy mimo upływu lat problem nie ustępuje?

Skąd się biorą cienie pod oczami?
Cienie pod oczami są wywołane poszerzonymi naczynkami krwionośnymi, prześwitującymi przez skórę. U wielu osób pojawiają się w momencie, gdy skóra w okolicy oka zaczyna się starzeć. Często utożsamiane są z przemęczeniem i niewyspaniem. Niekiedy towarzyszą również niektórym stanom chorobowym. Część osób ma je niestety niemal od urodzenia i w takim przypadku są obecne już przez resztę życia. Niestety jak dotąd nie opracowano preparatów ogólnodostępnych, które pozwoliłyby pozbyć się zasinień. Można stosować kremy pod oczy zmniejszające obrzęk i wzmacniające kondycje skóry, jednak cienie wciąż pozostaną widoczne. Można je jedynie zakryć odpowiednim makijażem, co jest niestety krótkotrwałym rozwiązaniem. Na szczęście rozwój medycyny estetycznej sprawił, że cieni pod oczami można pozbyć się na dłużej wybierając jeden z wielu dostępnych zabiegów.

Zabiegi na cienie pod oczami
W ostatnich latach pacjenci najchętniej korzystają z zabiegów, które zapewniają naturalne efekty, a także nie ingerują zbyt mocno w organizm. Dużą popularnością cieszą się zabiegi kwasem hialuronowym, który można wykorzystać także do likwidacji cieni pod oczami. Jako składnik naturalnie występujący w ludzkiej skórze, kwas hialuronowy jest bardzo dobrze tolerowany przez organizmy większości pacjentów, dlatego występuje po nim niewielkie ryzyko powikłań czy alergii. Po zabiegu skóra pod oczami jest w zdecydowanie lepszej kondycji, a cienie zostają złagodzone. Jeszcze większą naturalność zapewnia terapia skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi (CGF), do której wykorzystuje się pozyskane z krwi pacjenta składniki, stymulujące regenerację skóry. Równie świetnie sprawdza się lipofilling, czyli wypełnienie cieni pod oczami własnym tłuszczem. Wykorzystanie autologicznych preparatów pozwala wyeliminować niepożądane reakcje ze strony organizmu, a przy tym zapewnia wysoką skuteczność. Rezultatem zabiegów jest nie tylko redukcja zasinień, ale także poprawa wyglądu skóry i złagodzenie drobnych zmarszczek.

Więcej informacji tutaj: http://kwas-hialuronowy.warszawa.pl/ , http://www.skoncentrowane-czynniki-wzrostu-cgf.medycyna-estetyczna.biz.pl/

Wszystkie opinie (5)
Ella

16.12.2021

Odkąd pamiętam miałam kompleksy związane z cieniami pod oczami, które dodawały mi lat. Na szczęście są zabiegi medycyny estetycznej (np. kwas hialuronowy), które pomogły mi zlikwidować ten kompleks.

Adres IP: **.***.**.***.49

Karolina

28.09.2020

Ja również mogę wypowiedzieć się pozytywnie na temat pani dr Pardy. Jest bardzo ceniona w swoim fachu.

Adres IP: ***.***.**.***.33

Faustyna

28.09.2020

Dr Parda jest świetną specjalistką w niwelowaniu sińców pod oczami. Polecam.

Adres IP: ***.***.**.***.67

Wiktoria

23.09.2020

Bardzo ciekawy artykuł.

Adres IP: ***.**.***.***.44

Ania

23.09.2020

Po zabiegu u dr Pardy zapomniałam już co to sińce pod oczami.

Adres IP: ***.**.***.***.91

Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Ocena: 4.71/5 (14 opinii)
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy