Porady dietetyczne dla sportowców

Porady dietetyczne dla sportowców

Od sposobu odżywiania się zależy stan oraz sposób funkcjonowania całego organizmu. Prawidłowa dieta nie musi być kojarzona tylko i wyłącznie z odchudzaniem. Ugruntowany styl życia oraz odpowiednia dieta są dobrym pomysłem na uniknięcie chorób cywilizacyjnych. Wpływ prawidłowego żywienia będzie miał szczególne znaczenie podczas wzmożonego wysiłku fizycznego.

Sportowiec zawodowy, jak również hobbystyczny powinien spotkać się z dietetykiem sportowym, który dzięki zdobytej wiedzy podpowie, jak prawidłowo rozwijać mięśnie, odbudowywać komórki, a także zapewnić im czas regeneracji. Strategia żywieniowa będzie stanowić wsparcie dla każdego rodzaju treningu — oczywiście każdy jest inny, cechuje się odmiennym składem ciała, dlatego będzie charakteryzował się innym zapotrzebowaniem energetycznym, na który wpływ mają również predyspozycje genetyczne, a nawet długość treningów wykonywanych w danych sporcie.

Każdy sportowiec powinien ustalić swoje zapotrzebowanie energetyczne, ponieważ ten czynnik będzie odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowej wagi, a także prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Na zapotrzebowanie energetyczne wpływa wiek, płeć, stan zdrowia, stan fizjologiczny, przyjmowane używki, poziom stresu, a nawet aktualny program treningowy.
Każdy sportowiec powinien uzupełnić swoją dietę w węglowodany, które są swoistym paliwem energetycznym, szczególnie w przypadku osób, które ćwicząc, maksymalnie wykorzystują pracę mięśni.
W tworzeniu masy, a także rzeźby niezwykle przydatne będzie spożywanie białka, które jest składnikiem budulcowym — nie tylko tworzy nowe tkanki, ale również je regeneruje po wykonanej aktywności fizycznej. Sportowcom nie wolno zapomnieć o tłuszczach, które są ważnym składnikiem pokarmowym, dzięki któremu można zyskać źródło energii pozabiałkowej. Zarówno zawodowi sportowcy, jak i sportowcy hobbystyczni mogą wybrać się do lekarza medycyny sportowej, który wypowie się na temat ich treningów, a także ustali dietę i metody żywienia.

Wszystkie opinie (4)
Monika

28.09.2020

Polecam dietetyka sportowego w klinice Rehavitae, z którym miałam okazję współpracować.

Adres IP: ***.***.**.***.23

Kamila

28.09.2020

Sportowcy sięgnąć mogą porad dietetyka w klinice Rehavitae. Na prawdę wysoki poziom leczenia.

Adres IP: ***.***.**.***.67

Adrian

23.09.2020

Bardzo praktyczny wpis, zwłaszcza, że uprawiam bardzo dużo sportu.

Adres IP: ***.**.***.***.34

Sylwia

23.09.2020

Każdy sportowiec powinien pamiętać o dodatkowej suplementacji organizmu.

Adres IP: ***.**.***.***.54

Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy