Naturalne odmładzanie fibryną bogatopłytkową

Naturalne odmładzanie fibryną bogatopłytkową

Medycyna estetyczna w ostatnich latach stała się niezwykle popularną dziedziną. Zabiegi oferowane z jej zakresu stanowią bezpieczniejszą i mniej inwazyjną metodę na poprawę wyglądu. Mimo tego, eksperci wciąż prowadzą badania nad nowymi technologiami, aby pacjenci mogli korzystać z najbardziej naturalnych zabiegów. Do jednych z najnowszych odkryć zaliczana jest fibryna bogatopłytkowa. Jej zaletą jest nie tylko bezpieczeństwo, ale również wysoka skuteczność i wszechstronność zastosowania.

Bezpieczne sposoby na poprawę wyglądu skóry
Z wiekiem nasza skóra ulega naturalnym procesom starzenia. Oznakami tego są nie tylko zmarszczki i utrata jędrności skóry, ale także przebarwieniai utrata jednolitego kolorytu. Do tej pory w medycynie regeneracyjnej wynaleziono wiele rozwiązań na te problemy, np. botoks czy laseroterapię. Dużym przełomem było wykorzystanie potencjału osocza bogatopłytkowego, które podane w odpowiedni obszar skóry pobudza naturalne procesy odnowy. Od niedawna wykonywane są również zabiegi z udziałem fibryny bogatopłytkowej, której właściwości podobne są do osocza, jednak efekty są znacznie lepsze.

Różnice między osoczem bogatopłytkowym a fibryną
Fibrynę bogatoplytkową, tak jak osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi. Po umieszczeniu próbówek z materiałem w wirówce uruchamiany jest jednak wolniejszy system wirowania. Dzięki temu udaje się pozyskać preparat, który wzbogacony jest o komórki macierzyste. Fibryna posiada również zdolności do uwalniania czynników wzrostu w sposób wolniejszy i stopniowy, w przeciwieństwie do osocza bogatopłytkowego, gdzie proces ten jest bardzo gwałtowny. Dzięki temu efekty takiego zabiegu mają szansę utrzymać się dłużej, a w międzyczasie nie ma potrzeby wykonywania zabiegu przypominającego.

Efekty i zalety stosowania fibryny bogatopłytkowej
Fibryna bogatopłytkowa jako produkt autologiczny, który pozyskany jest z krwi własnej pacjenta, uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych sposobów na odnowę skóry. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej lub nietolerancji organizmu jest w tym przypadku całkowicie wyeliminowane, dzięki czemu z zabiegu mogą korzystać osoby wrażliwe na preparaty stosowane w innych terapiach. Fibryna bogatopłytkowa pobudzając naturalne procesy regeneracji, zapewnia również łagodne i nieprzerysowane efekty w postaci redukcji zmarszczek i blizn (np. po trądziku), rozjaśnienia przebarwień, wyrównanie kolorytu i ujędrnienie skóry. Najlepsze rezultaty można osiągnąć dzięki serii 3-4 zabiegów, które należy wykonać w odstępach kilku tygodni. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby łączyć tę technikę z innymi sposobami na poprawę wyglądu skóry.

Wszystkie opinie (4)
Natalia

28.09.2020

Dr Parda jest bardzo dobrym fachowcem w tym zakresie.

Adres IP: ***.***.**.***.46

Ewelina

14.07.2020

Zmarszczki po przebytym trądziku to była moja zmora, po wykonanym zabiegu ten problem raz na zawsze został zażegnany. Osocze bogatopłytkowe ma teraz dużo możliwości przy stosowaniu w medycynie estetycznej, polecam każdej pani głębiej zapoznać się z tematem.

Adres IP: ***.***.**.**.74

Tamara

14.07.2020

Ciekawy artykuł, podoba mi się jak opisany jest cały proces. Przy najbliższej wizycie w mojej klinice z pewnością zapytam czy mają takie możliwości.

Adres IP: ***.***.**.**.37

Martyna

14.07.2020

Przebarwienia skóry to dla mnie problem który powodował duży dyskomfort, zabieg z użyciem osocza doskonale rozwiązał tą sytuację.

Adres IP: ***.***.**.**.55

Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne