Naturalne odmładzanie fibryną bogatopłytkową

Naturalne odmładzanie fibryną bogatopłytkową

Medycyna estetyczna w ostatnich latach stała się niezwykle popularną dziedziną. Zabiegi oferowane z jej zakresu stanowią bezpieczniejszą i mniej inwazyjną metodę na poprawę wyglądu. Mimo tego, eksperci wciąż prowadzą badania nad nowymi technologiami, aby pacjenci mogli korzystać z najbardziej naturalnych zabiegów. Do jednych z najnowszych odkryć zaliczana jest fibryna bogatopłytkowa. Jej zaletą jest nie tylko bezpieczeństwo, ale również wysoka skuteczność i wszechstronność zastosowania.

Bezpieczne sposoby na poprawę wyglądu skóry
Z wiekiem nasza skóra ulega naturalnym procesom starzenia. Oznakami tego są nie tylko zmarszczki i utrata jędrności skóry, ale także przebarwieniai utrata jednolitego kolorytu. Do tej pory w medycynie regeneracyjnej wynaleziono wiele rozwiązań na te problemy, np. botoks czy laseroterapię. Dużym przełomem było wykorzystanie potencjału osocza bogatopłytkowego, które podane w odpowiedni obszar skóry pobudza naturalne procesy odnowy. Od niedawna wykonywane są również zabiegi z udziałem fibryny bogatopłytkowej, której właściwości podobne są do osocza, jednak efekty są znacznie lepsze.

Różnice między osoczem bogatopłytkowym a fibryną
Fibrynę bogatoplytkową, tak jak osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi. Po umieszczeniu próbówek z materiałem w wirówce uruchamiany jest jednak wolniejszy system wirowania. Dzięki temu udaje się pozyskać preparat, który wzbogacony jest o komórki macierzyste. Fibryna posiada również zdolności do uwalniania czynników wzrostu w sposób wolniejszy i stopniowy, w przeciwieństwie do osocza bogatopłytkowego, gdzie proces ten jest bardzo gwałtowny. Dzięki temu efekty takiego zabiegu mają szansę utrzymać się dłużej, a w międzyczasie nie ma potrzeby wykonywania zabiegu przypominającego.

Efekty i zalety stosowania fibryny bogatopłytkowej
Fibryna bogatopłytkowa jako produkt autologiczny, który pozyskany jest z krwi własnej pacjenta, uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych sposobów na odnowę skóry. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej lub nietolerancji organizmu jest w tym przypadku całkowicie wyeliminowane, dzięki czemu z zabiegu mogą korzystać osoby wrażliwe na preparaty stosowane w innych terapiach. Fibryna bogatopłytkowa pobudzając naturalne procesy regeneracji, zapewnia również łagodne i nieprzerysowane efekty w postaci redukcji zmarszczek i blizn (np. po trądziku), rozjaśnienia przebarwień, wyrównanie kolorytu i ujędrnienie skóry. Najlepsze rezultaty można osiągnąć dzięki serii 3-4 zabiegów, które należy wykonać w odstępach kilku tygodni. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby łączyć tę technikę z innymi sposobami na poprawę wyglądu skóry.

Wszystkie opinie (4)
Natalia

28.09.2020

Dr Parda jest bardzo dobrym fachowcem w tym zakresie.

Adres IP: ***.***.**.***.46

Ewelina

14.07.2020

Zmarszczki po przebytym trądziku to była moja zmora, po wykonanym zabiegu ten problem raz na zawsze został zażegnany. Osocze bogatopłytkowe ma teraz dużo możliwości przy stosowaniu w medycynie estetycznej, polecam każdej pani głębiej zapoznać się z tematem.

Adres IP: ***.***.**.**.74

Tamara

14.07.2020

Ciekawy artykuł, podoba mi się jak opisany jest cały proces. Przy najbliższej wizycie w mojej klinice z pewnością zapytam czy mają takie możliwości.

Adres IP: ***.***.**.**.37

Martyna

14.07.2020

Przebarwienia skóry to dla mnie problem który powodował duży dyskomfort, zabieg z użyciem osocza doskonale rozwiązał tą sytuację.

Adres IP: ***.***.**.**.55

Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy