Gdzie na rehabilitację?

Gdzie na rehabilitację?

Sprawność fizyczna jest niezwykle ważna dla każdego z nas, ponieważ jest ona potrzebna do wykonywania codziennych czynności z życia prywatnego lub zawodowego. Niekiedy zdarza się, że na skutek wypadku lub schorzenia sprawność mobilna zostaje utracona, lub połowicznie zapomniana. W takich sytuacjach jedynym odpowiednim rozwiązaniem jest rehabilitacja. Oczywiście czas, w którym pacjent powróci do dawnej sprawności, zależy od człowieka oraz stanu pacjenta — przy znacznej niepełnosprawności będzie to dość skomplikowany i intensywny proces.

Świadczenia rehabilitacyjne świadczone są w warunkach ambulatoryjnych, domowych, jak i w warunkach specjalistycznych oddziałów dziennych i stacjonarnych. Do pobierania rehabilitacji wymagane jest od pacjenta skierowane lekarza ubezpieczenia zdrowotnego — na niektóre zakresy świadczeń skierowanie wystawić może wyłącznie lekarz specjalista.
W Rzeszowie ogromną renomom cieszy się rehabilitacja w szpitalu PRO-FAMILIA, której kadra to zespół doświadczonych fizjoterapeutów oraz trenerów odpowiedzialnych za przygotowanie motoryczne. Szpital specjalistyczny specjalizuje się przede wszystkim w fizjoterapii przed oraz po zabiegach operacyjnych, jak również po urazach narządu ruchu czy urazach z zakresu sportowego. Do każdego pacjenta dobierany jest indywidualny kompleksowy program terapeutyczny, który jest przygotowywany podczas współpracy z lekarzem ortopedą (ortopeda Ostrowiec) — wszystko jest zależne od stanu zdrowia oraz założonego celu pacjenta.
Szpital PRO-FAMILIA to również możliwość rehabilitacji dzieci — wcześniaków oraz niemowląt. Kompleksowa rehabilitacja przeprowadzana jest przy pomocy metody NDT-Bobath, metody Vojty czy metody Prechtla. Wszystkie zajęcia są organizowane z myślą o stymulowaniu wszechstronnego rozwoju dziecka — odbywają się zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Młodymi pacjentami zajmują się wykwalifikowane terapeutyki. PRO-FAMILIA oferuje szkołę dla rodziców, podczas konsultacji świeżo upieczeni rodzice pobierają informacje z zakresu stymulacji rozwoju dziecka, a także jego prawidłowej pielęgnacji, która będzie zgodna z zasadami rehabilitacji pediatrycznej.

Wszystkie opinie (3)
Sandra
Bardzo przydatny artykuł.
Damian
Polecam klinikę Rehavitae. Bardzo dobra jakość przeprowadzanych rehabilitacji. Przynoszą bardzo szybkie efekty.
Robert
Miałem 'okazję' korzystać z usług oddziału rehabilitacyjnego przy Pro Familia Rzeszów i złego słowa nie mogę powiedzieć, skrupulatne podejście do pacjenta tu mają to na pewno. Obecnie także korzystam ale już tylko z zabiegów relaksacyjnych.
Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy

Ryzyko powstania żylaków dotyczy właściwie ka...
Kwas hialuronowy to substancja, która na stałe z...
Nasze ciało prawie w 60% składa się z wody, tak...
W czasie trwania epidemii koronawirusa niezwykle w...
Dyskopatia (szyjna bądź lędźwiowa) to jedne z ...
Leczenie kontuzji czy schorzeń ortopedycznych jes...