Efekty zabiegu skleroterapii

Efekty zabiegu skleroterapii

Skleroterapia to zabieg szybki i bezpieczny dla pacjenta, który zmaga się z chorobami układu żylnego o małym lub średnim kalibrze. Zabieg możliwy jest do wykonania u każdego pacjenta, który zmaga się z pajączkami, żylakami miejsc intymnych lub zmianami naczyniowymi na ciele — można go przeprowadzić o dowolnej porze roku.

Skleroterapia nie wymaga hospitalizacji, znieczulenia czy nawet pozabiegowego leżenia. Przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest wykonanie badania USG Doppler — sam zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem ultrasonografu w celu zwiększenia powodzenia zabiegu oraz bezpieczeństwa pacjenta. Po zabiegu skleroterapii konieczny jest ok. półgodzinny spacer, który ma celu zwiększenie przepływu krwi w żyłach. W kilka kolejnych dni pacjent powinien regularnie stosować zalecone maści, ponieważ mają one na celu uzyskanie pożądanego przez pacjenta efektu estetycznego. Efekt zabiegu jest widoczny dopiero po upływie od 3 do 5 tygodni.

Po zabiegu skleroterapii na nogach zaczną pojawiać się liczne siniaki, a nastrzyknięte naczynia staną się czerwone, a nawet brązowe, dlatego niektóre miejsca mogą być dość tkliwe i zdecydowanie bardziej bolesne od innych. Z czasem siniaki znikną. Jednakże jeżeli mieliśmy do czynienia z większymi naczyniami, mogą być one przed dłuższy czas wyczuwalne — żyła musi mieć czas na wchłonięcie. W pierwszych tygodniach po zabiegu dochodzi do znacznej redukcji średnicy naczyń, po czym po ok. 2 tygodniach od zabiegu zaczynają być wyczuwalne tylko niektóre fragmenty naczynia. Jeżeli pojawi się taka sytuacja, należy udać się ponownie do lekarza flebologa, który nakłuje naczynie i doprowadzi do jego opróżnienia. Efektu końcowego należy zatem spodziewać się po ok. 4 lub 5 tygodniach od przeprowadzonego zabiegu. A do tego czasu, należy zrezygnować z opalania, a zacząć uprawiać sporty i nie zapomnieć o aktywności fizycznej.

Wszystkie opinie (15)
Dorota
Polecam zabieg skleroterapii. U mnie się sprawdził.
Ilona
Problem naczynek już mnie nie dotyczy, dzięki klinice Belvedere. Bardzo trafna diagnoza i odpowiednio dobrane metody leczenia.
Monika
Mogę z chęcią polecić Klinikę Belvedere. Świetni specjaliści.
Ilona
Osobiście polecam wykonanie zabiegu skleroterapii w klinice Belvedere. Szybko, bezboleśnie i w przyjaznej atmosferze!
Dominika
Klinika Belvedere spisała się na medal. Podejście do pacjenta na najwyższym poziomie.
Marta
Wykonałam już USG Doppler i teraz czeka mnie skleroterapia. Dziękuję za wszelkie polecenia placówek.
Sandra
Skleroterapię wykonano mi w klinice Belvedere i mogę polecić. Szybko i bezboleśnie.
Ilona
Wybieram się właśnie na zabieg skleroterapii i jestem na etapie poszukiwań odpowiedniego miejsca do wykonania tego zabiegu.
Beata
Zabieg skleroterapii wykonywał mi specjalista w klinice Belvedere. Efekty niesamowite. Klinika jest godna polecenia!
Barbara
Nie zawiodłam się na klinice Belvedere.
Jadwiga
W klinice Belvedere uzyskałam fachową i skuteczną pomoc w walce z bolesnymi żylakami. Polecam to miejsce!
Sylwia
Doppler Instytut przeprowadza skleroterapię na wysokim poziomie. Wykonywałam ten zabieg i mogę polecić każdemu. Efekty widoczne od razu.
Sylwia
Doppler Instytut przeprowadza skleroterapię na wysokim poziomie. Wykonywałam ten zabieg i mogę polecić każdemu. Efekty widoczne od razu.
Jadwiga
Zdecydowanie polecam skleroterapię żył!
Rozalia
Wykonałam zabieg skleroterapii w klinice Doppler Instytut. Efekty są zadziwiające.
Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy

Leczenie kontuzji czy schorzeń ortopedycznych jes...
Zabiegi z zastosowaniem lasera cieszą się ogromn...
Niektóre kontuzje, urazy, czy schorzenia powoduj...
Aparat ortodontyczny nazywany też klamerkami na z...
Dyskopatia (szyjna bądź lędźwiowa) to jedne z ...
Płaski, a zarazem odpowiednio umięśniony brzuch...