Co może być przyczyną ociężałości nóg?

Co może być przyczyną ociężałości nóg?

Ociężałość nóg to bardzo częsta dolegliwość. Czujemy się wtedy, jakby nasze nogi były z ołowiu, dlatego nie mamy siły, ani ochoty nigdzie się ruszyć. Wiele osób ignoruje tę przypadłość, co jest dużym błędem, ponieważ z czasem bywa coraz gorzej. Oprócz uczucia ciężkości pojawia się opuchlizna, a pod skórą uwidaczniają się cienkie żyłki. Co jest wspólną przyczyną tych wszystkich objawów?

Gdy nogi stają się "ciężkie"
Uczucie ciężkich nóg, skurcze i obrzęki mogą nam dokuczać okazjonalnie. Kończyny reagują w ten sposób, gdy jesteśmy przemęczeni lub gdy zbyt długo pozostawaliśmy w bezruchu - np. podczas podróży samochodem. Jeśli doświadczamy takich sytuacji bardzo rzadko, możemy być spokojni. Powód do obaw można mieć w momencie, kiedy ciężkość nóg zaczyna nam towarzyszyć regularnie, a do tego w okolicy kostek lub pod kolanami uwidaczniają się naczynia żylne. Są to najczęściej jedne z pierwszych objawów żylaków. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli na tym etapie ich nie zbagatelizujemy, możemy powstrzymać proces ich powstawania. Warto więc zgłosić się do lekarza, który postawi diagnozę i dobierze odpowiedni sposób leczenia -http://www.flebolog.warszawa.pl/firma/specjalistyczny-gabinet-flebologiczny-dr-lukasz-paluch.html

Przyczyny ciężkości nóg
Statystyki pokazują, że uczucie ciężkich nóg, które jest często symptomem niewydolności żylnej dotyczy głównie płci żeńskiej. W Europie, choroba ta może dotyczyć nawet co trzeciej kobiety i co dziesiątego mężczyzny. Winien jest temu przede wszystkim styl życia - siedząca lub stojąca praca, nadwaga i mała aktywność fizyczna. U kobiet problemy z naczyniami na kończynach dolnych mogą mieć również związek ze zmianami hormonalnymi. Żylaki występują często w okresie ciąży czy menopauzy. Częstotliwość występowania uczucia ciężkości nóg nasila się również wraz z wiekiem. Mimo to mało kto od razu udaje się do lekarza przez co choroba postępuje. Żylaków, tak jak ich objawów nie należy lekceważyć, ponieważ mogą prowadzić do wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Wszystkie opinie (0)
Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne

Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy
Oceń placówkę
jako pierszy

Ociężałość nóg to bardzo częsta doleg...
Ryzyko powstania żylaków dotyczy właściw...
Jednym z ważniejszych problemów, jaki poja...
Właściwa higiena jamy ustnej to nie tylko regula...
Sprawność fizyczna jest niezwykle ważna dla ka...
W czasie ciąży bardziej niż kiedykolwiek należ...