Ból kręgosłupa a zmiana pogody

Ból kręgosłupa a zmiana pogody

Uporczywy ból kręgosłupa https://www.rehavitae.pl/blog/dyskopatia.html  czy rwący ból w kolanie, który raz na jakiś czas jest bardziej uciążliwy niż zwykle, często zwalamy na nagłą zmianę pogody. Jednakże jak wskazują naukowcy związki między cierpieniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi dostrzegamy wyłącznie dlatego, że w nie wierzymy. Nie pamiętamy o przypadkach bólu w ładną pogodę, lecz wyłącznie, gdy towarzyszyła mu zła pogoda. Zmiany pogodowe, a także zmiany wilgotności powietrza czy ciśnienia, a nawet temperatury jako tako nie mają wpływu na objawy związane z bólami kręgosłupa. 

Naukowcy George Institute for Global Health podkreślają, że przekonanie o związku pogody z odczuwanym bólem pasuje od czasów starożytnych. Ludzie są dość podatni na tego typu opinie i przekonania, jednakże wyniki badań, podczas których zgromadzono osoby skarżące się na ból pleców i zwyrodnieniowe bóle w stawie kolanowym wykazały, że ból nie ma nawet najmniejszego związku ze zmianami temperatury, ciśnienia, wilgotności oraz opadami. Zaobserwowano jedynie zwiększone odczuwanie bólu w dolnej części pleców w wyższych temperaturach, jednakże nie była to znacząca różnica, która mogłaby wiele zmienić. 

Oczywiście zmiany pogody mają wpływ na nasze ogólne samopoczucie, które może przełożyć się na stan naszego ciała. Chociaż nie ma bezpośredniego związku pomiędzy bólem kręgosłupa a zmianą pogody, to jednak nie oznacza to, że aura zupełnie nie wpływa na nasze zdrowie. 

Ból kręgosłupa jest jedną z najczęstszych dolegliwości pojawiających się u osób działających zawodowo, której główną przyczyną jest ból o podłożu mechanicznym. Jednym ze sposobów przeciwdziałania bólom kręgosłupa jest osteopatia, w której zarówno badanie, jak i techniki manualne wykorzystywane są do stawiania diagnozy oraz leczenia chorych. Najczęstszymi wskazaniami to tego typu terapii osteopatycznej są przewlekłe i ostre zespoły bólowe kręgosłupa i stawów, a także wszystkie stany powypadkowe i pourazowe. 

Wszystkie opinie (0)
Napisz swoją opinię
Całościowa ocena:

Podobne placówki rehabilitacyjne